LESOVIK – poznajmy się

LESOVIK – poznajmy się

PRZEPADAMY ZA LASEM

Specjalizujemy się w zapewnieniu komfortu w outdoorze – szyjemy lekkie hamaki turystyczne do spania w terenie… i dobrze się tym bawimy! Nasz cel to zbliżyć się do przyrody w najwygodniejszy, najprzyjemniejszy możliwy sposób, w rytmie bujania się między drzewami.

Nasze hamaki, tarpy i akcesoria doceniane są przez osoby szukające niskiej wagi wyposażenia i wygodnego noclegu – świetnie sprawdzamy się jako towarzysze trekkingu, bikepackingu, kajakarstwa czy wędrówek po lasach.

Projektujemy i szyjemy w Polsce, stosując najlepsze materiały spotykane w branży. Dzięki lokalnej produkcji mamy bezpośredni wpływ na jakoś produktów, od etapu określenia własciwości technicznych tkanin po przybicie stempla z logo na spakowanym, gotowym do wysłania produkcie.

 

PRODUKTY

Katalog 2019 online (ENG)

Nasze produkty dzielą się na 3 podstawowe grupy:

Hamaki – superlekkie, małe po spakowaniu, poręczne i przestronne. Nasz sztandardowy model Duch waży tylko 330 gramów i mieści się do opakowania wielkości dużego kubka termicznego. Najlżejszy model, Ultralight 2, to zaledwie 200 gramów i opakowanie wielkości pomarańczy. Wszystkie nasze hamaki mają rozmiar pozwalający na relaks dwóm osobom (double-size). Dzięki systemom zawieszenia wykonanym ze specjalistycznych linek Dyneema, do rozwieszenia naszego hamaka nie trzeba znać żadnych węzłów!

Tarpy – uniwersalne schronienie turystyczne w postaci plandeki. Można rozwiesić je na wiele sposobów, tworząc daszek, szałas, namiot… W pełni wodoodporne i wiatroszczelne, a przy tym superlekkie i łatwe w użyciu.

Akcesoria specjalistyczne – moskitiera wyprawowa to niezbędnik dla biwakujących w tropikach, a nasz ocieplacz hamakowy  OTUL, który pozwala spać w hamaku nawet w temperaturach poniżej zera, stał się wyznacznikiem jakości na polskim rynku outdoorowych.

Ważną częścią naszej działalności jest uczenie ludzi o zaletach hamakowania w terenie. Dla osiągnięcia tego celu działamy na trzech polach: publikacje prasowe (np. przy współpracy z Outdoor Magazyn), uczestnictwo w internetowych grupach dyskusyjnych oraz warsztaty podczas licznych biwaków i zlotów.

 

LESOVIK – LOGO I NAZWA

Do pobrania logo w formacie PDF i PNG

Znany też jako Leshy, Leśny Dziad, Borowy – występujący pod wieloma imionami słowiański duch-opiekun lasu. Dobrym ludziom pokazuje tajemnice dzikich ostępów, prowadząc na polany pełne jagód, rozchmurzając niebo i rozweselając śpiewem ptaków. Przyjęliśmy go na patrona, ponieważ wielokrotnie w czasie naszych podróży przekonaliśmy się, że dobre intencje i czyny wracają z nagrodą w postaci barwnego zachodu słońca, zjawiskowego szlaku czy przytulnego miejsca na nocleg i ognisko.

Rysnek „pasterza lasu” to góral beskidzki zaczrpnięty z ryciny w jednym ze schronisk Beskidu Śląskiego, skąd pochodzi Rafał. To nasz ukłon w stronę kultury i tożsamości Podbeskidzia, która miała ogromny wpływ na naszą turystyczną przygodę.

 

MY, RAFAŁ I GOSIA

Serce Lesovika. Żyjemy i działamy wspólnie od wielu lat, wspólnymi siłami budując markę. Całe nasze życie to outdoor. Przez ostatnie kilkanaście lat poznaliśmy różne jego smaki, zajmowaliśmy się między innymi róznego rodzaju trekkingiem, kajakarstwem górskim, nieobcna jest nam służba instruktora harcerskiego i prowadzącego specjalistyczne szkolenia z zakresu survivalu i turystyki kwalifikowanej.

Serca zostawiliśmy w Skandynawii, której uroki w największym stopniu ukształtowały nasze poczucie relacji człowieka z naturą.

 

WSPÓŁPRACA

Zapraszamy do współpracy dziennikarzy, blogerów, organizatorów festiwali, przedstawicieli slepów – sprawdźmy co możemy dla Was zrobić!

Rafał Palowski
tel. +48 600 245 654
mail: rafal@lesovik.eu

O Lesoviku pisano między innymi w czasopismach: National Geographic, National Geographic Traveler, Podróże, Szosa, Logo, Men’s Health, Bloomberg Businessweek oraz licznych serwisach internetowych.

Nasze produkty biora udział w konskursach designu i innowacyjności: Śląska Rzecz, MustHave! Łódź Design Festival, OutDoor Show Industry Award.

Jesteśmy członkiem Polish Outdoor Group, stowrzyszenia skupiającego najwazniejszych przedstawicielu branży outdoor w Polsce. Wspólnie podejmujemy inicjatywy takie jak budowa wioski hamakowej na Himalayan Camp podczas festiwalu Pol’And’Rock czy zimowy obóz szkoleniowy Wintercamp.

 

DO POBRANIA

Zdjęcia hi-res (jakość do druku)

Logo w formacie PDF i PNG

Katalog 2019 online (ENG)