Nasze działania na rzecz ochrony środowiska

Nasze działania na rzecz ochrony środowiska

Każdego dnia staramy się, żeby wszystkie działania naszej firmy, od produkcji, przez sposób w jaki pracujemy, po opakowania naszych produktów, były jak najbardziej ekologiczne. Szczerze przyznajemy — nie udało nam się jeszcze osiągnąć neutralności klimatycznej, jednak dotychczas podjęliśmy następujące działania na rzecz ograniczenia naszego wpływu na środowisko:

♻️ Niezbędne firmowe dokumenty drukujemy na papierze z recyklingu z certyfikatem Blue Angel i FSC, stosując tylko druk czarno-biały. Instrukcje drukujemy na papierze z certyfikatem FSC, wykorzystując kolorowy tusz ze względu na potrzeby osób ze ślepotą barw.


♻️ Nie drukujemy katalogów ani ulotek.


♻️ Wasze paczki pakujemy w kartony z recyklingu, na których nie drukujemy żadnych ozdobników. Często wykorzystujemy ponownie pudełka, w których przychodzą do nas nasze prywatne zamówienia. Nie bądźcie zdziwieni, jeśli Wasze zamówienie zostanie dostarczone w kartonie po czajniku. Kartony zaklejamy przy użyciu papierowej taśmy klejącej.


♻️ Opakowania naszych produktów są ograniczone do minimum. W przypadku hamaków, tarpów i podpinek opakowaniem jest pokrowiec, który stanowi integralny element produktu – nie używamy kolorowych ekspozytorów, pudełek, banderoli ani foliowych worków. Systemy zawieszenia SMUK i NITI pakowane są w kompostowalne torebki strunowe, które możecie ponownie wykorzystać.


♻️ NIGDY nie kupiliśmy żadnego wypełniacza paczek – używamy do tego materiałów, które znajdujemy w przesyłkach do nas. Mamy ogromny karton pełen folii, worków, ścinek itp. które używamy ponownie.


♻️ Prowadzimy stałe prace nad optymalizacją projektu produktu tak, aby proces produkcyjny generował jak najmniej odpadów. Wkrótce powiemy Wam więcej na ten temat.


♻️ Prowadzimy projekty upcyclingu – tworząc nowe produkty wykorzystujemy odrzuty z produkcji innych
(np. projekt LARVA), a niedawno wpadliśmy na pomysł przerabiania uszkodzonych hamaków na HUBY.


♻️ W czasie pracy pijemy wodę z filtra, kawę przelewową i sypaną herbatę, co pozwala na ograniczenie produkcji odpadów do minimum.


♻️ Segregujemy wszystkie odpady.


♻️ Nie wyrzucamy nawet drobnych resztek – mamy np. zbiór niewymiarowych linek, które raz na czas do czegoś służą.


♻️ Jesteśmy członkiem European Outdoor Conservation Association, która działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego na całym świecie.


♻️ W czasie targów branżowych projektujemy minimalistyczne stoiska, wymagające minimum zużycia materiałów. Do ekspozycji produktów używamy praktycznie niezniszczalnych konstrukcji aluminiowych, które posłużą nam latami.

♻️ Od początku 2022 roku we wszystkich produktach zastąpiliśmy żakardowe wszywki i zawieszki z logo takimi wykonanymi z przędzy z recyklingu. Zrezygnowaliśmy w tym celu z używania naszej firmowej ciemnej zieleni w logo na rzecz ciemnego grafitu, co jest wynikiem dostępności kolorów przędzy z recyklingu – jest ona ograniczona do paru kolorów, ale gdy musimy wybrać między estetyka w imię brandingu, a zmniejszeniem wpływu na środowisko, wybór jest prosty – Ziemia na pierwszym miejscu

♻️ Zmieniliśmy opakowania produktów SMUK, SMUK Cięciwa, NITI, LARVA, Deszparyzator i Zypcyś na jeszcze przyjaźniejsze środowisku. Zrezygnowaliśmy z opakowań foliowych, które choć były kompostowalne, czasami były trudne do odróżnienia od zwykłych torebek strunowych. Zrezygnowaliśmy także z kolorowych naklejek drukowanych na foli. Wspomniane produkty pakujemy do kartonowych kopert wykonanych z niebarwionego kartonu i oznaczamy naklejkami drukowanymi jednym kolorem na szarym papierze, zmniejszając nie tylko użycie folii na podkład, ale rezygnując też z zabezpieczenia UV i ogółem drastycznie zmniejszając powierzchnię użycia farby. Produkty w nowych opakowaniach będą stopniowo pojawiały się w sklepach od maja 2022.

Jeśli widzicie obszary, w których możemy się jeszcze poprawić – dajcie znać! Dobro planety leży nam na sercu
i z przyjemnością wprowadzimy kolejne ekologiczne zmiany w sposobie działania naszej firmy. 🌲

2 odpowiedzi do “Nasze działania na rzecz ochrony środowiska”

  1. I takie podejście do ochrony przyrody się ceni, tak trzymać! Gdyby wszyscy producenci działali w taki sposób, nasze lasy, w których tak lubimy spać i całe środowisko naturalne byłyby bezpieczniejsze.

  2. Mega mi się to podoba! Szacun! To na pewno wymaga wysiłku i zaangażowania – pokazuje Wasze serca 🙂

Dodaj komentarz